TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Piotr Cierzniewski i Michał Bojar – inauguracja sezonu 2013

 Załoga Piotr Cierzniewski i Michał Bojar zainauguruje swój sezon 2013 w  TH Romanian Baja 13 – 16 czerwca,
Rajd jest kandydatem do Pucharu Świata, składa się z  406 km odcinków specjalnych.Baza rajdu to miejscowość Baia Mare na północnym zachodzie Rumunii.
Po zimowych przygotowaniach w serwisie RemX  w Gdańsku samochód zmienił nie tylko wygląd. Modyfikacji uległy praktycznie wszystkie podzespoły od elektroniki po zawieszenie. Wydawało się że prace nad autkiem zakończyły się już długo przed startem . Niestety pech chciał że podczas kolejnych testów  dwa tygodnie przed startem, kierowca Piotr Cierzniewski wypadł z trasy. Przy dużej prędkości dwukrotnie obróciło samochodem przez dach na bardzo wymagającym odcinku, zarośniętym i wyboistym. Na szczęście załodze nic się nie stało ale o rajdówce nie dało się już tak powiedzieć. Prace naprawcze  trwały do ostatniej chwili.   Dla ekipy serwisowej Remka Moenert  zadanie  jest teraz szczególnie trudne bo plan obejmuje start Piotra i Michała w Baja Carpatia już cztery dni po zakończeniu zmagań w Rumunii.